Ukradli mu paměť a on ji chce zpátky!

Původní název: Total Recall

Žánr: Akční sci-fi - Stopáž: 113 min - Rok výroby: 1990

Scénář: Ronald Shusett, Dan O'Bannon - Režie: Paul Verhoeven

Osoby a obsazení:

Arnold Schwarzenegger
Rachel Ticotin
Ronny Cox
Michael Ironside
Sharon Stone
Roy Brocksmit
Marshall Bell
Mel Johnson

Arnold Schwarzenegger (Douglas Quaid)

Rosemary Dunsmore (Dr. Lull)

Roy Brocksmit (Dr. Edgemar)

Ronny Cox (Vilos Cohaagen)

Marshall Bell (George/Kuato)

Ray Baker (Bob McClane)

Michael Ironside (Richter)

Rachel Ticotin (Melina)

Mel Johnson (Benny)

Sharon Stone (Lori)

Dean Norris (Tony)

David Knell (Ernie)


"Připrav se na překvapení. Ty nejsi ty. Ty jsi já." Doug Quaid už vůbec nic nechápe. Před čtyřiadvaceti hodinami byl ještě obyčejným stavebním dělníkem, žil v šťastném manželství s přitažlivou ženou (Sharon Stone). A nyní stojí v polorozpadlé budově a na videoaparátu, který mu poskytl kdosi neznámý, vidí sám sebe, jak se zvesela šklebí. Jeho druhé já mu nezávazným konverzačním tónem vysvětluje, jak se může vyprostit z tísnivé situace. Doug se totiž octl v tísnivé situaci. Už celé hodiny jdou po něm po zuby ozbrojení zabijáci a jeho údajně milující choť se na něho v jednoznačném záměru vrhla s nožem v ruce. Doug si připadá vydán napospas smrtonosné hře, přičemž nezná ani pravidla, ani protihráče. A nyní se dozvídá, že nezná ani sám sebe.

Nevysvětlitelný děs začal Doughovou návštěvou velmi výjimečné cestovní kanceláře Recall. Jsme totiž v roce 2084, kdy se dovolená koná jenom v naší hlavě. Ona cestovní kancelář vloží do zákazníka, prahnoucího po cestování, podle jeho volby poklidné nebo třeba i vzrušující vzpomínky na vyžádanou dovolenou. Douga sužují noc co noc zvláštní sny o jeho jiném životu na Marsu, a proto si u cestovní kanceláře zaplatí výpravu na červenou planetu. Jenomže při jeho přípravě cosi nevyjde, takže po odchodu z mentální cestovní kanceláře je jeho spořádaný svět stavebního dělníka vzhůru nohama a pronásleduje ho komando zabijáků. Od svého věrného obrazu na videu se dozví, že řešení pro jeho životu nebezpečné problémy lze najít na Marsu. Proto Doug bez váhání odjede na kolonizovanou, avšak politickými nepokoji zmítanou planetu. Ve Venusvillu, kolonii horníků a ozářených mutantů, vegetuje marťanská spodina v temných putykách a nevětraných šachtách, kde jediné potěšení nabízí prodejná láska a alkohol. Právě tam se Doug bezděky zaplete do krvavých bojů buřičů proti marťanskému diktátoru Cohaagenovi.


Fotogalerie:

The End

Závěrečná likvidace padouchů je nezbytnou součástí všech Arnoldových filmů.

Klikněte na obrázek vlevo a prohlédněte si konec filmu obrázek po obrázku.

Jak se vám líbí film Total Recall? (1... nejhorší, 10... nejlepší)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Film hodnotilo 187 čtenářů průměrnou známkou 8.55.

Redakční systém, grafika a fotogalerie jsou použity na základě licence poskytnuté www.schwarzenegger.it. Všechna práva vyhrazena.

All the editorial content and graphics on this site are reproduced by permission of www.schwarzenegger.it which reserves all rights.

Realizace © 2002-2018 Lukáš Sýkora. Všechna práva vyhrazena. Jste návštěvníkem od 1.9.2003. On-line