Není to osobní! Pokračování kultovní akční sci-fi s Arnoldem Schwarzeneggerem.

Původní název: Terminator 2: Judgment Day

Žánr: Akční sci-fi - Stopáž:  137 min (SE: 154 min) - Rok výroby: 1991

Scénář: James Cameron, William Wisher - Režie: James Cameron

FILM

Jednodisková i dvoudisková DVD verze bude bude obsahovat režisérský sestřih Jamese Camerona (154 min), celkem 17 minut nových záběrů (Reese ve snu Sarah Connor, přepnutí čipu T-800 do režimu učení, Arnold se učí smát, nový alternativní konec).

DVD

Obraz
2,35:1 anamorfní, PAL

Zvuk
anglicky DTS ES, Dolby Digital 5.1 EX, český – Dolby Digital 5.1
Zcela nový český dabing - původní trpěl všemi nešvary "rychlodabingů" první poloviny devadesátých let. Arnolda namluví - jak jsme zvyklí - Pavel Soukup.

Titulky
anglické, české, slovenské
Titulky by měly obsahovat i všechny bonusy!!!

BONUSY

Biografie herců a tvůrců
Textové informace (krátký životopis a filmografie) jsou k dispozici již na prvním disku. Naleznete zde info o Arnoldu Schwarzeneggerovi, Lindě Hamilton, Edwardu Furlongovi, Robertu Patrickovi, Jamesi Cameronovi, Williamu Wisherovi (scénář), Adamu Greenbergovi (kamera) a Bradu Fiedelovi (skladatel hudby)

Trailery
V této sekci vás čekají celkem čtyři trailery - původní teaser (z továrny na Terminátory), dva oficiální trailery a upoutávku na rozšířenou verzi.

Jak vznikal T2 (The Making of T2 – 30 minut)
Soudobý dokument je na první pohled klasickým filmem o filmu, ale už jeho stopáž prozrazuje, že se dočkáte mnohem více zajímavých informací, než je zvykem. James Cameron, Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton a další hovoří o motivaci natáčet druhý díl a popisují, jak hodně se změnily jejich charaktery. Pro fanoušky to bude trochu nuda, ale neznalci si nemohli přát lepší úvod.

T2 na druhý pohled (T2: More Than Meets the Eye - 22 minut)
Dokument popisující vznik rozšířené verze z roku 1993. Hlavní slovo zde má James Cameron, který obšírně vysvětluje důvody, které vedly k neuvedení specifických scén už v původní kinoverzi, kdy jeho hlavním nepřítelem byla stopáž dvě a hodiny a čtvrt. K vybraným scénám je také k dispozici zajímavý komentář, jak se točily po trikové stránce.

Terminátor 2-3D (The Making of T2:3-D: Breaking the Screen Barier - 23 minut)
Podobně jako předešlé dva dokumenty, i tento má necelých půl hodiny, to však bohatě stačí, abyste se seznámili se vznikem unikátního projektu T2-3D, který natočil Cameron s původním osazenstvem pro zábavní park Universal.

Scénář (Source Code)
574 obrazovek kompletního scénáře, který byl použit při natáčení. Neobsahuje tedy některé nenatočené scény, které si lze přečíst v původním scénáři.

Storyboardy (Tactical Diagrams)
Celkem 17 stěžejních sekvencí z filmu je zde zachyceno a rozkresleno do nejpodrobnějších detailů. Jak je možno vidět, došlo k několika malým změnám v samotném filmu, porovnat si scénář, storyboard a film můžete pomocí funkce dostupné v DVD-ROM. I storyboardy jsou součásti doprovodného materiálu.

Video archiv (Video segments)
Celkem 60 klipů, interview, pohledů za kulisy a dalších ukázek v celkové délce přes tři hodiny. Klipy jsou seřazeny od interview ohledně vzniku filmu a psaní scénáře přes natáčení, tvorbu efektů až po závěrečnou premiéru. Je možno zde také vidět dvě scény ze speciálně rozšířené edice či Terminátora v různých jazykových verzích. Tyto interview jsou součástí doprovodného materiálu.

Data archiv (Data Core)
Kombinací videoukázek, storyboardů, scénáře, více než 700 fotografií a další textových informací vznikl unikátní pohled na celou výrobu filmu. Materiál lze spustit buď vstupem do jedné z celkem 51 (!) kapitol a nebo najednou, kdy se vám vše spouští téměř automaticky a čeká vás tak několikahodinová výprava za vznikem Terminátora 2. Vyčerpávající položka.

« stránka filmu Terminátor 2: Den zúčtování


 

Jak se vám líbí  film Terminátor 2: Den zúčtování? (1... nejhorší, 10... nejlepší)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Film hodnotilo 787 čtenářů průměrnou známkou 9.23.

Redakční systém, grafika a fotogalerie jsou použity na základě licence poskytnuté www.schwarzenegger.it. Všechna práva vyhrazena.

All the editorial content and graphics on this site are reproduced by permission of www.schwarzenegger.it which reserves all rights.

Realizace © 2002-2017 Lukáš Sýkora. Všechna práva vyhrazena. Jste návštěvníkem od 1.9.2003. On-line