Původní název: Conan the Destroyer

Žánr: Akční fantasy - Stopáž: 103 min - Rok výroby: 1984

Scénář: Gerry Conway, Stanley Mann, Roy Thomas - Režie: Richard Fleischer

Osoby a obsazení:

Arnold Schwarzenegger
Sarah Douglas
Mako
Grace Jones
Wilt Chamberlain
Tracey Walter
Jeff Corey
Olivia D'Ambo

Arnold Schwarzenegger (Conan)

Wilt Chamberlain (Bombaata)

Sven-Ole Thorsen (Togra)

Bruce Fleischer (výtržník)

Patch Roach (Toth Amon)

Sarah Douglas (Taramis)

André the Giant (Dagoth)

Jeff Corey (velkovezír)

Olivia D'Ambo (Jehna)

Tracey Walter (Malak)

Grace Jones (Zula)

Mako (Akiro)


Film začíná tam, kde skončil první díl. Conan se plně oddává truchlení nad zabitou válečnickou nevěstou Valérií a hledání vlastního království. Zrovna klečí v hlubokém rozjímání před kamenem, když ho i se společníkem zlodějem Malekem obklíčí válečníci, ale jejich pokus oba polapit do sítí se nezdaří. Ukáže se, že jim velí žena, královna Taramis. Navrhne Conanovi obchod. Když jí pomůže dobýt od kouzelníka Thot-Amona jistý drahokam, královna vdechne znovu život Valérii. Conan nemůže takové nabídce odolat.

Netuší však, že královna Taramis chce na sebe strhnout největší ze všech mocí, totiž kouzelnou sílu dřímajícího boha Dagotha, který spočívá ustrnulý v jejím paláci Shadizaru. Vzkřísit ho může jenom královnina neteř, princezna Jehnna, tím, že se dotkne drahokamu, klíče k Dagothovu tajemství. Taramis přikáže vůdci své stráže Bombaatovi, postarat se o to, aby se Jehnna vrátila ze své dobrodružné výpravy jako panna, protože má být obětována Daghotovi, a ten přijímá jenom neposkvrněné dívky. Conan musí bezpodmínečně zemřít. Conan s Bombaatou a princeznou putuje nic zlého netuše po světě. Cestou osvobodí Akiru, visícího na rožni, a svolí, aby se výpravy zúčastnila amazonka Zula. Dospějí k ledovému zámku Thoth-Amona, ležícímu na jezeře. Nebezpečný čaroděj se v noci předtím, než má být proti němu podniknut útok, promění v strašidelného obrovitého ptáka a unese Jehnnu. Conan a spol zaútočí. Vniknou do kulatého zrcadlového sálu, v jehož středu spočívá drahokam. Jenomže ze zrcadel vystoupí hrozná opičí nestvůra, která je nezranitelná, takže ji nemůže přemoci ani Conanův meč. Zdá se již, že Conan je ztracen. Poté, co se při boji roztříští jedno ze zrcadel, se na těle nestvůry objeví zranění. Čím víc zrcadel Conan rozbije, tím je protivník ochablejší a osvobozená Jehnna dostane svůj drahokam ...


Fotogalerie:

 

 

Jak se vám líbí film Ničitel Conan? (1... nejhorší, 10... nejlepší)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Film hodnotilo 207 čtenářů průměrnou známkou 8.13.

Redakční systém, grafika a fotogalerie jsou použity na základě licence poskytnuté www.schwarzenegger.it. Všechna práva vyhrazena.

All the editorial content and graphics on this site are reproduced by permission of www.schwarzenegger.it which reserves all rights.

Realizace © 2002-2018 Lukáš Sýkora. Všechna práva vyhrazena. Jste návštěvníkem od 1.9.2003. On-line