Kdo se může postavit samotnému Satanovi? Jedině Arnold Schwarzenegger!

Původní název: End of Days

Žánr: Horor, fantasy - Stopáž: 121 min - Rok výroby: 1999

Scénář: Andrew W. Marlowe - Režie: Peter Hyams

Osoby a obsazení:

Arnold Schwarzenegger
Gabriel Byrne
Robin Tunney
Kevin Pollak
Rod Steiger
Udo Kier
Miriam Margolyes
Michael O'Hagan

 Arnold Schwarzenegger (Jericho Cane)

Gabriel Byrne (muž/Satan)

Robin Tunney (Christine York)

Kevin Pollak (Chicago)

Rod Steiger (otec Kovak)

Miriam Margolyes (Mabel)

Udo Kier (Dr. Donald Abel)

CCH Pounder (Margie Francis)

Rainer Judd (matka Christine)

Michael O'Hagan (kardinál)

Victor Varnado (albín)

Derrick O'Connor (Tomáš Akvinský)


Satanské číslo 666 je vlastně 999 a má velmi konkrétní význam. Každých tisíc let před Silvestrem se na Zemi vypraví sám Satan, aby s vyvolenou dívkou zplodil Antikrista a nastolil svou vládu temnoty. První pokus zasazený do temného středověku zjevně nevyšel a tak se Satan objevuje znovu pár dní před koncem roku 1999, tentokrát v New Yorku. Cíl mise - oplodnit nic netušící dívku Christine - komplikuje nepříjemné časové omezení. K akci musí dojít právě v hodině před příchodem roku 2000.

O tom všem nemá Jericho Cane (Arnold Schwarzenegger) ani ponětí. Kdysi byl prvotřídním detektivem, ale po tragické smrti své manželky a dcery podlehl démonu alkoholu. No to není docela přesné. Zkrátka začal chlastat. Chléb svůj vezdejší si opatřuje jako člen elitní nájemné ochranky a každé ráno si hned po probuzení přiloží hlaveň pistole k čelu aby zjistil, jestli už dokáže odejít za svými nejbližšími. Dnes chrání Jericho a jeho kolega Chicago nechutně bohatého obchodníka z Wall Streetu. Už se zdá, že bude klid, když na rušné manhattanské ulici zazní výstřely. Po náležitě dynamické honičce Jericho zabijáka zlikviduje. Jedná se o staršího muže, s vyříznutým jazykem a zjevně pomatenou myslí. Blekotá cosi o konci světa a o vyvolené dívce.

Jericho prohledá šílencův nuzný příbytek. Na zdech i podlaze jsou krví namalované podivné symboly, jazyk kněze odpočívá v zavařovací sklenici a z černobílé fotografie se na depresivního alkoholika usmívá dvacetiletá dívka. Jericho a Chicago zjistí její adresu na poslední chvíli. U Christine Yorkové je už pár minut pěkně živo a kdyby Jericho v poslední chvíli nerozrazil dveře, zemřela by Satanova favoritka výkonnou rukou radikálního církevního křídla, které chce čelit nástupu Antikrista metodou Terminátor. Když zahyne matka, nenarodí se ani dítě. Díky Jerichovu včasnému zásahu místo Christine naopak zemřelo pár příliš fanatických kněží. Do Silvestra zbývají tři dny a v New Yorku začíná být pěkně výbušno. A to se Satan (ano, byl to ten obchodník z Wall Streetu) ještě ani nestačil pořádně vložit do hry...


Fotogalerie:

The End

Závěrečná likvidace padouchů je nezbytnou součástí všech Arnoldových filmů.

Klikněte na obrázek vlevo a prohlédněte si konec filmu obrázek po obrázku.

 

Jak se vám líbí film Konec světa? (1... nejhorší, 10... nejlepší)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Film hodnotilo 129 čtenářů průměrnou známkou 7.98.

Redakční systém, grafika a fotogalerie jsou použity na základě licence poskytnuté www.schwarzenegger.it. Všechna práva vyhrazena.

All the editorial content and graphics on this site are reproduced by permission of www.schwarzenegger.it which reserves all rights.

Realizace © 2002-2018 Lukáš Sýkora. Všechna práva vyhrazena. Jste návštěvníkem od 1.9.2003. On-line