Westernová komedie, která rozhodně neodpovídá skutečnosti...

Původní název: The Villain / Cactus Jack

Žánr: Western - Stopáž: 89 min - Rok výroby: 1979

Scénář: Robert G. Kane - Režie: Hal Needham

Osoby a obsazení:

Kirk Douglas
Ann-Margret
Arnold Schwarzenegger

Kirk Douglas (Cactus Jack)

Ann-Margret (Charming Jones)

Arnold Schwarzenegger (Handsome Stranger)

Laura Lizer Sommers (Working Girl)

Robert Tessier (Mashing Finger)

Strother Martin (Parody Jones)

Ruth Buzzi (Damsel in Distress)

Mel Tillis (Telegraph Agent)

Foster Brooks (Bank Clerk)

Jack Elam (Avery Simpson)

Paul Lynde (Nervous Elk)

Ray Bickel (Man)


Kaktusový Jack je nenáročná filmová komedie, která se snaží splnit všechna naše přiznávaná i tajná přání. Tady je všemi mastmi mazaný mizera – totiž Cactus Jack a tamhle šlechetný blondýn, který pomáhá starým dámám přes nebezpečné ulice westernového města, i když třeba vůbec nechtějí přejít. A tam pro změnu máme samozřejmě svůdnou krásku. Jak předepisují comicsové rituály, chystá se zlý Cactus Jack, donucen nanejvýš zkaženým ředitelem banky uzmout peníze, které má krásná Charming Jones přivézt z města na otcovský ranč. Výstřih, výmluvné pohledy a medově sladký hlas oznamují: tahle jde zostra po „správných“ mužích. Jasně, že jí srdíčko začne ihned tlouci rychleji, když před ní stane velmi svalnatý Handsome Stranger, úžasný Siegfried, který dokáže naprosto všechno.

A tak Cactus Jack přiměřeně svému stavu v černém hávu, chystá páchat svůj mrzký čin a ukořistit peníze. O půvabnou Charming se vlastně nikdo moc nezajímá. Cactus Jack chce získat prachy a Handsome si zachovat nevinnost.

Celou hodinu jsme svědky těch nevychytralejších pokusů Cactus Jacka, jenž si vybírá nejlepší kousky ze své odborné učebnice „The Badman“: přestrojí se za kazatele, aby z dvojice vymodlil peníze, svalí hrozně těžké balvany na cestu, jenomže na něho samozřejmě spadne skála a zamáčkne ho do země, namaže lepidlo na železniční pražce, aby povoz s penězi zůstal trčet mezi kolejemi a rozdrtil ho Pacific Railroad – přirozeně se nepřilepí kočár, nýbrž Jack a stane se z něho divoce se zmítající a křičící figurka na chladiči lokomotivy.

Nakonec však Cactus Jack dostihne ty dva na opuštěném ranči. A co nevidí: Charming je pořádně nevrlá na svého společníka, který sice dokáže holýma rukama zdvihnout a otočit povoz („abychom zítra věděli, kterým směrem máme jet“), ale jinak se nemá vůbec k ničemu. Aj, jak krásná farmářská dcerka letí na divokého Cactus Jacka, který radostí nad peněžním i dívčím pokladem vysoko vyskakuje! A nejsou to jen tak ledajaké skoky, když křičí „hurá!“ a přeskočí konírnu, je to teprve začátek...


Fotogalerie:

Jak se vám líbí film Kaktusový Jack? (1... nejhorší, 10... nejlepší)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Film hodnotilo 17 čtenářů průměrnou známkou 5.82.

Redakční systém, grafika a fotogalerie jsou použity na základě licence poskytnuté www.schwarzenegger.it. Všechna práva vyhrazena.

All the editorial content and graphics on this site are reproduced by permission of www.schwarzenegger.it which reserves all rights.

Realizace © 2002-2018 Lukáš Sýkora. Všechna práva vyhrazena. Jste návštěvníkem od 1.9.2003. On-line