Já na bráchu, brácha na mě. Arnold Schwarzenegger a Danny DeVito mají společného víc, než si zpočátku myslí!

Původní název: Twins

Žánr: Akční komedie - Stopáž: 105 min - Rok výroby: 1988

Scénář: William Davies, William Osborne - Režie: Ivan Reitman

Osoby a obsazení:

Arnold Schwarzenegger
Danny DeVito
Kelly Preston
Chloe Webb
Bonnie Bartlett
Hugh O'Brian
Marshall Bell
Nehemiah Persoff

Arnold Schwarzenegger (Julius Benedict)

Danny DeVito (Vincent Benedict)

Kelly Preston (Marnie Mason)

Chloe Webb (Linda Mason)

Bonnie Bartlett (Mary Ann Benedict)

Heather Graham (mladá Mary Ann)

Nehemiah Persoff (Mitchell Traven)

Trey Wilson (Beetroot McKinley)

Maury Chaykin (Burt Klane)

David Caruso (Al Greco)

Hugh O'Brian (Granger)

Marshall Bell (Webster)


Jeden se jmenuje Julius, ten druhý Vincent. Julius vypadá jako oživlá Herkulova socha, je dobrácký jako jehňátko, hrozně geniální, ale bohužel trošku zdrženlivý ve vztahu k životu. Naprosto jinak je tomu v případě malého, tlustého Vincenta. Je to naprostý neřád, sobecký, úskočný a nemorální. Pokud zrovna nekrade auta jiných lidí, sedí v lochu, protože zase jednou byl tak nešikovný, že se nechal načapat. Neuvěřitelné, ale je to pravda. Skrznaskrz bezúhonný obr a nevydařený prťavý mizera jsou dvojčata. Prvního z nich hraje Arnold Schwarzenegger, toho druhého Danny De Vito.

Jestliže už herecké obsazení samo o sobě působí jako vtip, to ostatní je téměř vedlejší. Velký ztepilec a malý tlusťoch se už jenom ryze opticky starají o smích, který zesílí málem do bláznivého chechotu, když ti dva na tanečním parketu předvádějí při valčíku zvratnou figuru. Osobitý půvab Dvojčat Ivana Reitmana vyvěrá na jedné straně z nevázané situační komiky, na druhé straně ze sebeironizujícího vtipu. V jedné mimořádně podařené scéně stojí Big Arnold před výkladní skříní s fotografií Sylvestera Stallona v nadživotní velikosti, krátce porovná velikost svalů a hned se ho zmocní záchvat smíchu.

Příběh je právě tak jednoduchý jako geniální. Julius a Vincent přišli před pětatřiceti léty na svět krátce po sobě. Julius jako dokonale naprogramované dítě ze zkumavky, jehož kladné vlastnosti se sloučily z odkazu šesti různých pokrevních otců, Vincent nechtěný "dodatečný porod" se všemi zápornými povahovými rysy, které se z Julia pečlivě vyfiltrovaly: je to "genetický odpad" na dvou nohou. Zatímco Julius dospěl na exotickém rajském ostrově v naprosto ušlechtilou ukázku lidského plemene, Vincent zpustl a stala se z něho skrvrna člověčenstva. Už ve čtrnácti ho vyhodili ze sirotčince, protože se pokoušel omakávat jeptišku. Od té doby honí malá asfaltová krysa každou sukni, oddává se zlodějinám v bohatých městských čtvrtích a nic se mu tak nehnusí jako kousaví hafani a fungující poplašná zařízení.

Když se dozví Julius o existenci bratra dvojčete, začne ho ihned hledat. Poprvé v životě opustí bezpečí svého ostrovního útočiště a octne se ve velkém cizím městě, kde toho lze tolik nového objevovat. S nevěřícím úžasem zírá na spoře oděné dámy, které postávají na okraji chodníku a zřejmě by se rády nechaly sbalit. Neobratná bezradnost, kterou v těchto scénách předvádí Schwarzenegger, připomíná v těch nejlepších okamžicích film Hala Ashbyho Byl jsem při tom (Being There). Netrvá dlouho a Julius svého bratra Vincenta vypátrá. V lochu - kde jinde? Daleko obtížnější se však ukáže přesvědčit malého bratra, že oba pocházejí z téže matky. Julius samozřejmě předpokládá, že jeho rodiče zemřeli a že nikdy předtím neslyšel o nějakém bratrovi. Když se dvojčata po pár dobrodružných příhodách konečně sejdou, rozhodnou se hledat svou matku. Stopa vede do starého kláštera. Julius a Vincent, mezitím jednot tělo a jedna duše, jsou už na dosah cíle, když jim najednou začnou kolem uší lítat kulky. Vincentovy nepoctivé čachry přivedly dvojčata znovu do velkého maléru, nebezpečný zabiják dostal zakázku dopravit oba na onen svět...


Fotogalerie:

The End

Závěrečná likvidace padouchů je nezbytnou součástí všech Arnoldových filmů.

Klikněte na obrázek vlevo a prohlédněte si konec filmu obrázek po obrázku.

Jak se vám líbí film Dvojčata? (1... nejhorší, 10... nejlepší)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Film hodnotilo 48 čtenářů průměrnou známkou 7.67.

Redakční systém, grafika a fotogalerie jsou použity na základě licence poskytnuté www.schwarzenegger.it. Všechna práva vyhrazena.

All the editorial content and graphics on this site are reproduced by permission of www.schwarzenegger.it which reserves all rights.

Realizace © 2002-2018 Lukáš Sýkora. Všechna práva vyhrazena. Jste návštěvníkem od 1.9.2003. On-line