Nemáš nejmenší vyhlídku uprchnout, ale přesto ji využij!

Původní název: The Running Man

Žánr: Akční sci-fi - Stopáž: 101 min - Rok výroby: 1987

Scénář: Stephen King, Steven E. de Souza - Režie: Paul Michael Glaser

Osoby a obsazení:

Arnold Schwarzenegger (Ben Richards)

Maria Conchita Alonso (Amber Mendez)

Jesse Ventura (kapitán Freedom)

Richard Dawson (Damon Killian)

Marvin J. McIntyre (Weiss)

Erland Van Lidth (Dynamo)

Gus Rethwisch (Buzzsaw)

Sven-Ole Thorsen (Sven)

Yaphet Kotto (Laughlin)

Toru Tanaka (Subzero)

Dweezil Zappa (Stevie)

Jim Brown (Fireball)


Čtyři písmena, každé jako výstřel ze strojní pušky, na mušce je divák: AKCE. Už první scény tohoto sci-fi thrilleru, neponechávají nikoho na pochybách: připoutat se, držet se, jeden vyvázne. Schwarzenegger alias Ben Richards, policista z vrtulníkové hlídky, se zdráhá rozdrtit vzpouru: "Krucinál, ti lidé nejsou ozbrojení a chtějí jenom mít co jíst". Jeho kolegové udělají, co je jim rozkázané rádiem, zneškodní Richardse a způsobí masakr. V roce 2019 zahyne v kalifornském Bakersfieldu za onoho dne půldruhého tisíce lidí, USA jsou totalitní stát. A - jaká proradnost! - odpovědnost musí nést Richards. Jako údajný "řezník z bakersfieldských jatek" putuje do futuristického gulagu - ve srovnání s něčím takovým působí vyhnání na Sibiř jako cesta s turistickou kanceláří na jih. Podaří se útěk, třebaže vězňové nosí kolem krku vysoce výbušnou třaskavinu, řetěz s koulí patří už do starého železa.

Po útěku z gulagu se schová Ben Richards v Los Angeles, zpustošeném roku 1997 zemětřesením, a pokusí se vycestovat do jiné zóny. Přinutí Amber Mendez, s kterou se náhodou seznámil, aby ho doprovázela. Při pasové kontrole - "S osobním průkazem nemůžeš žít a bez něho také ne" - hysterická Amber svalnatce prozradí. A okamžitě objeví Bena Richardse televizní producent Damon Killian, opravdový démon: "Je fantastický, přesně ten typ, který potřebuji jako Běžícího muže". Killian vymyslel přímý přenos, kdy na kořist pořádají štvanici odborníci na smrtonosnou zábavu: Buzzsaw ("Cirkulárka") v černé drátěné košili zabíjí cirkulárkou, Dynamo dává přednost elektrickým ranám a přitom si prozpěvuje tenorové árie, Subzero ("Podnula") třímá hokejku ostrou jako přemrštěně velká žiletka.

A proti těmto comicsovým monstrům, která jako by vykročila z kabinetu hrůz, bojuje Ben Richards společně s ostatními statečnými, kteří se také nechtěli přizpůsobit. Killianův stoprocentně zaručený záměr však selže, zlosyn je odhalen díky zbraním a vyspělé technice. A s ním je odhaleno též obecenstvo, které ve své ztřeštěné žádostivosti senzací se dokonce dožaduje mrtvol.


Fotogalerie:

Jak se vám líbí film Běžící muž? (1... nejhorší, 10... nejlepší)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Film hodnotilo 149 čtenářů průměrnou známkou 7.64.

Redakční systém, grafika a fotogalerie jsou použity na základě licence poskytnuté www.schwarzenegger.it. Všechna práva vyhrazena.

All the editorial content and graphics on this site are reproduced by permission of www.schwarzenegger.it which reserves all rights.

Realizace © 2002-2018 Lukáš Sýkora. Všechna práva vyhrazena. Jste návštěvníkem od 1.9.2003. On-line