Žil v dobách, kdy země byla prosákla krví. Platilo právo silnějšího. A on byl silnější vždy!

Původní název: Conan the Barbarian

Žánr: Akční fantasy - Stopáž: 129 min - Rok výroby: 1982

Scénář: John Milius, Oliver Stone - Režie: John Milius

Osoby a obsazení:

Arnold Schwarzenegger
James Earl Jones
Sandhal Bergman
Gary Lopez
Mako
Jorge Sanz
Max Von Sydow
Nadiuska

Arnold Schwarzenegger (Conan)

James Earl Jones (Thulsa Soudce)

William Smith (Conanův otec)

Franco Columbu (Pitský zvěd)

Nadiuska (Conanova matka)

Cassandra Gava (čarodějka)

Max Von Sydow (král Osric)

Sandhal Bergman (Valeria)

Jorge Sanz (mladý Conan)

Ben Davidson (Rexor)

Gary Lopez (Subotai)

Mako (Akiro)


Je chladné zimní ráno. Vesnice Cimmeriánů leží pod těžkou sněhovou přikrývkou. Z chatrčí stoupají obláčky kouře. Mladý Conan se pokouší chytit rybu v díře v rybníku. Vtom je poklidné ticho nečekaně a bez varování narušeno. Z lesní houštiny se vyřítí třicet jezdců smrti, v patách psy z podsvětí. Jezdci mají na štítech hadí symbol. Jsou to válečníci z kmene Vanů. Mezi Cimeriány zavládne zmatek. Vesnice není na přepadení připravena, obyvatelé jsou jeden po druhém zabíjeni. Sníh je nasáklý krví. Conan musí přihlížet, jak otec klesá na zem proboden šípy. Matka bojuje zarytě dál. Tu přicválá skvostný jezdec. Hlavu mu zdobí klenoty posetá přilba, která ponechává jenom otvor pro oči. Je to vůdce Vanů – Thulsa Soudce. Pohybem, jež vyjadřuje vědomí převahy, si sundá přilbu. Vyzařuje z něho podmanivá směsice zlomyslnosti a přitažlivosti. Upíra hypnotizující pohled na Conanovu matku, která strne. Thulsa Soudce se přiblíží na dosah jejího meče a jiskřícím ostřím jí setne hlavu.

Tím začíná pro Conana strastiplná doba. Spolu s ostatními cimeriánskými dětmi je zavlečen do otroctví. Cílem dlouhého pochodu je kolo utrpení, velký dřevěný mlýn uprostřed nekonečně odlehlé roviny. Zajaté děti jsou odsouzeny udržovat obrovské kolo v pohybu. Míjí jeden den po druhém, střídají se roční doby a jedno dítě za druhým umírá. Naživu zůstává jenom Conan. Ani patnáct let plných utrpení ho nedokázalo zahubit. Srdce má plné nenávisti, ducha i tělo mu posílila touha po pomstě. Jednoho dne se objeví u mlýna Zrzek. Obdivuje Conanovu sílu a koupí ho pro gladiátorské zápasy. Conan při prvním vystoupení v aréně zvítězí. A tím se jeho život změní. Do svého umění ho zasvěcují nejlepší válečníci a zápasníci s mečem. Naučí ho nejen bojovat, ale i číst, psát – a milovat. Mezitím se z Conana stane uznávaný gladiátorský zápasník, profesionální zabiják, člověk, který je sice stále ještě otrokem, ale ponenáhlu si uvědomuje své hodnoty. Avšak všechny ty roky v zajetí jenom rozdmýchávají jeho nenávist. Je posedlý už jenom jedinou myšlenkou, najít vraha svých rodičů ...


Fotogalerie:

 

 

Jak se vám líbí film Barbar Conan? (1... nejhorší, 10... nejlepší)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Film hodnotilo 725 čtenářů průměrnou známkou 8.5.

Redakční systém, grafika a fotogalerie jsou použity na základě licence poskytnuté www.schwarzenegger.it. Všechna práva vyhrazena.

All the editorial content and graphics on this site are reproduced by permission of www.schwarzenegger.it which reserves all rights.

Realizace © 2002-2018 Lukáš Sýkora. Všechna práva vyhrazena. Jste návštěvníkem od 1.9.2003. On-line